Hamamözü Termal Otel - Çorum Kaplıca

19 Mayıs Bayram ve tatil rüzgarına, İDO da ek seferleriyle katılıyor
19 Mayıs Bayram ve tatil rüzgarına, İDO da ek seferleriyle katılıyor

Bu yıl “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Salı gününe denk gelince, Bayram…


Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyyen sana yok,…

SON DAKİKA
Kartal'da Hava
PİYASALAR
Kartal’da, F. Karagümrükspor taraftarı gerginliği
Kartal’da, F. Karagümrükspor taraftarı gerginliği

      Deplasmanlı BAL ligin iddialı maçında karşı karşı ya gelen iki İstanbul takımı Kartal Belediyespor ve Fatih Karagümrükspor arasında oynanan karşılaşmada Kara gümrük taraftarları olay çıkardı. Karagümrükspor Kartal Belediyespor karşısında 2-0 galip durumdayken çıkan olaylarda Kartal Belediyesporlu yöneticilere saldıran Karagümrükspor taraftarları bu arada Stad Büfesini de tahrip etti.

Maç izlemeye değil kavga etmeye gelmişler…

Öğlen saatlerinde yani maçtan önce, tren istasyonu tarafından gelerek Cumhuriyet caddesi üzerinden Bulvar stadına giden, yaklaşık 70 -80 kişilik bir Fatih Karagümrükspor’lu taraftar gurubu ellerinde sopalarla topluca bağırarak yürürken objektifimize takıldılar. Kavga etmeye geldikleri belli oluyordu. Maç esnasında da bu gerginliğin patlak verdiği gözlendi.

Bulvarspor Stadında ARBEDE!

Güvenlik güçlerinin güçlükle bastırdığı olaylar sonrası yaklaşık bir saat ara verilen Kartal Belediyespor – Fatih Karagümrükspor taraftarları STAT dışına çıkarıldıktan sonra yarıda kalan maç ancak tamamlanabildi.

Kartal Belediyespor, güçlü ve tecrübeli rakibini 4-0 mağlup ederek evine puansız gönderdi.

ÇEVRE SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Karşılaşma oynanırken olay çıkaran, daha sonra Stat dışına çıkartılan Fatih Karagümrükspor’lu taraftarlar takımlarının Kartal Belediyespor’a 4 – 0 yenilmesine çok sert tepki gösterdiler ve bir süre de stat dışında gerginlik yaşattılar.

Bu arada yoldan geçmekte olan araçlara sopa ve taşlarla saldıran Fatih Karagümrükspor taraftarları güvenlik güçleri tarafından geldikleri otobüslere bindirilerek evlerine gönderildiler.

Ne var ki bir türlü yatıştırılamayan öfkeli taraftarlar bu defa bir firmadan kiralanan otobüslerin tüm camlarını taş ve sopalarla kırarak maddi hasar verdirdiler. Bu arada bazı Karagümrükspor taraftarlarının bindikleri otobüslerin çerçevelerini de sökerek sokağa fırlattılar.

Stat çevresini ve Esentepe semtinde adeta futbol terörü i estiren Karagümrükspor taraftarları bu arada kırık olan pencerelerden vatandaşlara ağır küfürler etmeye başladılar.

YOL CAM KIRIKLARI İLE DOLDU

Bulvarspor Stadından Esentepe çıkışına kadar ve Kartal kapalı spor salonuna kadar olan bölgede etrafa saçılan cam parçaları ve cam çerçeveleri Kartal Belediyesi temizlik İşleri ekiplerince temizlendi. Stad koltuklarını da tahrip eden Karagümrükspor taraftarları taşkınlıklarını yolculuk süresince devam ettirdikleri yol üzerinde bulunan çok sayıda araçların camlarını kırdıkları öğrenildi.

Fethi Satıcı

30 Ekim 2010 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

Seri ilanlar
YENİ SAYI
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Kartal Belediyesi Başarılı mı?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...
KARTAL HABER GAZETESİ ® +90 (216) 473 0 467
Cumhuriyet C. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal 34860 İSTANBUL
Anasayfa · RSS · İstatistikler · Bize Ulaşın · Tübilmer
Copyright © 2008 - 2015
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.