Hamamözü Termal Otel - Çorum Kaplıca

19 Mayıs Bayram ve tatil rüzgarına, İDO da ek seferleriyle katılıyor
19 Mayıs Bayram ve tatil rüzgarına, İDO da ek seferleriyle katılıyor

Bu yıl “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Salı gününe denk gelince, Bayram…


Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyyen sana yok,…

SON DAKİKA
Kartal'da Hava
PİYASALAR
Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri 649 yaşında..
Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri  649 yaşında..

İnancın, azmin, cesaretin ve mertliğin sembolü olan Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl bir hafta öne çekilerek 25 Haziran 2010 Cuma günü yapılacak görkemli törenlerle start alacak.

649. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri Haftası 21 Haziran 2010 Pazartesi günü kültürel etkinliklerle başlayacak. Güreşler ise 25–27Haziran 2010 tarihleri arasında başlayacak,27 Haziran 2010 Pazar günü gerçekleştirilecek Başpehlivanlık finali ile sona erecek.

Geleneksel olarak Kırkpınar ağası Seyfettin Selim’i Edirne Valisi, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, önceki yılların Kırkpınar ağaları ve resmi zevat şehrin girişinde karşılayacak ve kendisine Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, tarafından çiçek sunularak ”Hoş geldiniz” denilecek. Davul ve zurna eşliğinde Edirne Belediyesi’nin tarihi binasına gidilecek ve burada kısa bir dinlenmeden sonra başlatılacak kortej yürüyüşü ile Adalı Halil ve Edirneli Kara Emin’in mezarları ziyaret edilecek. Cuma namazı öncesi hakkın rahmetine kavuşmuş pehlivanların aziz ruhları için Mevlit okutulacak.

Güreşler saat 15.00’de  başlayacak

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin ilk günü olan Cuma günü saat 15.00 te Saray içi mesire alanında gerçekleştirilecek bir tören de geçen yılın Başpehlivanı Mehmet Yeşil, Yeşil  bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okunurken Türk Bayrağını göndere çekecek. Daha sonra hakemlerin ve küçük boy pehlivanların katılımı ile alan içi resmi geçidi yapılmadan önce Edirne valisi, Edirne Belediye Başkanı ve Kırkpınar ağası birer konuşma yapacak. Başpehlivanlık güreşlerinin bir, iki ve üçüncü tur güreşleri 26 Haziran 2010 Cumartesi günü çekilecek eşleşme kuraları sonuncunda saat 15.00 de başlayacak.

Güreşlerin son ve final günü olan 27 Haziran 2010 Pazar günü sabah saat 9.00 da başlayacak tüm boylardaki elemelerden sonra finale kalan Başpehlivanlar, Başaltı, büyük orta, küçük orta ve diğer boyların final karşılaşmaları ile güreşler son bulmadan önce 650. Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri ağası seçilecek.

FETHİ SATICI

07 Haziran 2010 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

Seri ilanlar
YENİ SAYI
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Kartal Belediyesi Başarılı mı?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...
KARTAL HABER GAZETESİ ® +90 (216) 473 0 467
Cumhuriyet C. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal 34860 İSTANBUL
Anasayfa · RSS · İstatistikler · Bize Ulaşın · Tübilmer
Copyright © 2008 - 2015
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.