Hamamözü Termal Otel - Çorum Kaplıca

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyyen sana yok,…


Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!
Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, Kur’an-ı Kerim hakkında geniş bir içeriğe sahip “Kur’an-ı Kerim Portalı”,…

SON DAKİKA
Kartal'da Hava
PİYASALAR
KARTAL’IN YENİ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLACAK ACABA?
Kenan GÜLERCİ

Bu sorunu cevabını 29 mart 2009 Pazar gecesi öğrenmiş olacağız. İlçemizi başkan olarak yönetmek isteyen adaylar çalışmalarını aralıksız sürdürürken seçmen de hem kendine değer verildiğini düşünerek keyif alırken bir yandan da ses ve gürültü kirliliği bitsin artık diyor.

Adaylar acaba seçmeni nasıl etkisem de oyunu bana kullansa diye düşünürken, seçmenin kafası çok da karışık değil aslında, kime ne için oy vereceğini biliyor. Seçmenin kafasında çok net bir düşünce var. Oy vereceği adayı, idealist düşünceden çok belediye hizmeti açısından değerlendiriyor. Adayın kişiliği, dünya görüşü, iş yapma kapasitesi, iş hayatı başarıları, tecrübeleri ve adaylık dönemine nasıl hazırlandığı konusunda değerlendirip oyunu verecek.

Seçmeni etkileme sanatını hangi aday daha iyi kullanıyor şöyle bir göz atalım. Çevremize şöyle baktığımızda afişler, broşürler, hitabet ve seçmenin hayatına yansıyan verdiği mesajlar bakımından şüphesiz en heyecan ve keyif veren Demokrat Parti Adayı Av. Mutlu Erkaya ‘nın mesajları oldu. Afişler halk dilinden söylemler içeriyor. Resimlerde ve mesajlarda bir aksiyon yakalanmış olması çok hoş, keyif verici bir çalışma olmuş, emeği geçenleri tebrik etmek lazım. “İhaleler yandaşlara, iki torba kömürde vatandaşa” , “Senin gözün ne rakamda, ne makamda, yürü be yiğidim Kartal arkanda..”gibi.

Ak parti Bekir Kılıç, tanıtım propaganda çalışmaları daha bir profesyonelce daha ağır ifadeler içeriyor. Seçim çalışmalarına 2008 yılı ocak ayında başlayan Bekir Kılıç, Kasım ayında yapılan Ak Parti İlçe Kongresinde protokolde oturunca birçok kişi şaşırmıştı, ama bugün Ak Partinin Kartal Belediye Başkan adayı. Bu aday seçim çalışmalarında da oldukça başarılı bir performans sergiliyor. İlçeye yapılması gereken yatırımlarla Kartal’ı, finans merkezi, kültür-sanat, ekonomik ve sosyal açıdan çok gelişmiş bir kent olarak görmek istediğini yansıtan mesajlar veriyor. Yani: “En İyisi İçin” “Sen Kartalsın Büyük Düşün” “Marka Şehirler” vs. özellikle çok beğendiğim bir toplantı şekli var ki, sunumlar da sadece proje anlatımı değil de halkın özellikle genç fikirlerden istifade edilen “Ben Başkan Olsaydım, Kartal’ ı şöyle yönetirdim” diyerek gibi ilginç konuların yakalandığı bu toplantılar çok rağbet gördü. Birde ekonomik açıdan tanıtım için oldukça büyük bir bütçe harcandığı gözleniyor.

Saadet Partisinin adayı Mimar Hüseyin Karakaya’ nın propaganda çalışması da fena değil, özellikle salon toplantıları mekân ziyaretleri proje anlatımı oldukça başarılı oldu. Milli görüş ruhunu bu toplantılarda daha da harekete geçirdiler. Dikkat çeken bir nokta da bu salon toplantılarında konuşmaların yanı sıra şiir okunması,  rap müziği formatında halk söylemleri gibi farklı aktivitelerle renk katılması idi. Yeni genel başkan  Numan Kurtulmuş’ un kattığı taze bir heyecanda gözlerden kaçmadı. Saadet Partisinin bu seçim çalışmalarında öne çıkan sloganı “Saadet Var, Fark Var” oldu.

Milliyetçi Hareket Partisinin Kartal Adayı Dr. Ahmet Çakıroğlu seçim çalışmalarında daha çok insana, ulaşmak adına salon toplantıları, mekan ziyaretlerine ağırlık verdi. Kendisinin yönetici olması ve Kartal’  da sağlık, spor ve bir çok alanda sorunlara hâkim olup çözüm noktasında da çok akılcı yöntemler dile getirmesi MHP’ li seçmen üzerinde oldukça etkili olduğu söylenir. Özellikle “Çalmayacağız, Çaldırmayacağız, Çalışacağız”

Cumhuriyet Halk Partisinin adayı Dr. Altınok öz’ün seçim çalışmalarında en beğenilen kısmı sade net ifadeler verilmesi oldu. Yani Altınok hoca, az laf çok iş mesajı vermeye çalışıyor. “Kartal İçin, Sizler için Varım” söylemi hafızalarda yer etti. Altınok Hoca, seçmene daha çok mekân ziyareti yaparak ulaşmayı tercih etti.

Demokratik Sol Parti Adayı Orhan Nurman’ da daha çok mekan ziyaretlerini tercih etti. Afiş broşür ve ziyaretlerle seçim çalışmalarını yürütüyor. Son iki haftada çalışma temposunu artırdı gibi Nurman, “Ak Güvercin Kartal’ da Havalanıyor.” Sloganıyla seçmene mesaj veriyor. Sonuçta Kartal’ ın Belediyesini Yönetecek kişi değişiyor.

Yeni başkana benim mesajım da şudur; Kartal Belediyesinin Kartal Halkına ait olduğunu, başkanında bu halka hizmet etmek için görevi üstlendiğini, seçildiği partinin değil de tüm Kartal halkına hizmet etmesi gerektiğini hatırlatır, başarılar dilerim.

Yazarın tüm yazıları için tıklayınız:
26 Mart 2009 · 1 yorum
Bu habere 1 yorum yapılmış.
fatma sıvacı demiş ki:

Ben Belediye başkanlığına CHP adayı sayın Erol Altunoğlu’ nu yakıştırıyorum.

Yorum yapİleti:

Seri ilanlar
YENİ SAYI
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Kartal Belediyesi Başarılı mı?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...
KARTAL HABER GAZETESİ ® +90 (216) 473 0 467
Cumhuriyet C. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal 34860 İSTANBUL
Anasayfa · RSS · İstatistikler · Bize Ulaşın · Tübilmer
Copyright © 2008 - 2015
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.