Ahmet Şimşek Koleji
Kartal İmam Hatip Ortaokulu Birinci
Kartal İmam Hatip Ortaokulu Birinci

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 7. düzenlenen danışmanlığını Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin yaptığı “Uluslararası Arapça Yarışmaları”nın bölge elemeleri Kartal Soğanlık İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Şiir, Şarkı ve Metin Canlandırma dalında yapılan yarışmalara Kartal, Pendik, Tuzla, Ümraniye, Sancaktepe ve Ataşehir ilçelerinden bir çok imam hatip ortaokulundan öğrencilerin katıldığı yarışma, büyük bir heyecan içerisinde geçti.  Öğrencilerin yaşlarına göre performansları oldukça profesyonel ve başarılı idi.

kartal-imam-haitp-ortaokulu-birinci

Kartal İmam Hatip Ortaokulunun her üç dalda da yarıştığı yarışmalarda; şiir dalında 5-H öğrencisi Asude İBRAHİMAĞAOĞLU bölge üçüncüsü ve Metin Canlandırma dalında Feride Nur CAN (8-N) , Sema Nur AKSU (8-L), Zehra Nur BULUT (8-N) , Ruşena YILDIRIM (5-G) ve Ayşe Nur DURMUŞ (5-G ) ’ tan oluşan ekip bölge birincisi olmuştur.

Arapça Yarışmalarında tarihinde bir ilke imza atan Kartal İmam Hatip Ortaokulu başta velilerden olmak üzere, milli eğitim camiası tarafından büyük takdir topladı.

Dereceye giren öğrenciler,  başta okulun ARAPÇA KULÜBÜ’ ndegörev yapan öğretmenler, Bilal AYÇİÇEK, Mustafa ALİ (Suriyeli öğretmen) , Ali MERDİVEN ve kendi dallarında uzman, okulumuz öğretmenlerinden Fatih TUNA, Mürsel DOĞAN  ve Beyza HARMAN BUDAK tarafından çalıştırılmışlardır.

kartal-imam-hatip-ortaokulu-birinci

Ödüllerini, yarışmada görev alan ve Suriye, Mısır ve Tunuslu jüridenöğrenciler adına alan Okul Müdürü Şeref ERDOĞANhaklı gururu yaşayarak öğrencilerini teker teker kutladı.

Galeri
📆 11 Nisan 2016 Pazartesi 10:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır   ·   836 kez okundu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdoğanlar Bina-Site Yönetim
Vadistanbul

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Kartal Belediyesi Başarılı mı?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

PUAN DURUMU

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Sancaktepe Bld. 19 12 6 1 29 8 +21 42 2017-18 2. Lig
2 Kocaelispor 19 9 7 3 34 20 +14 34 Play-off
3 Altay 19 9 6 4 30 18 +12 33
4 Çorum Bld. 19 8 6 5 30 19 +11 30
5 Van Bş. Bld. 19 7 9 3 18 18 0 30
6 Gölcükspor 19 7 7 5 25 22 +3 28
7 Erzin Bld. 19 7 6 6 22 24 −2 27
8 Ankara Demirspor 19 6 8 5 26 23 +3 26
9 24 Erzincanspor 19 6 7 6 17 16 +1 25
10 Kızılcabölükspor 19 6 7 6 21 21 0 25
11 Tekirdağspor 19 6 6 7 18 24 −6 24
12 Bayburt GÖİ 19 5 8 6 19 19 0 23
13 Cizrespor 19 5 8 6 17 25 −8 23
14 Karacabey Birlikspor 19 5 5 9 33 34 −1 20
15 Kartalspor 19 5 4 10 18 25 −7 19
16 Beylerbeyi 19 4 6 9 21 28 −7 18 2017-18 BAL
17 Manavgatspor 19 3 9 7 14 26 −12 18
18 Kütahyaspor 19 4 5 10 21 35 −14 17
19 Kozan Bld. 18 3 6 9 19 27 −8 15

BAĞLANTILAR