Hamamözü Termal Otel - Çorum Kaplıca

19 Mayıs Bayram ve tatil rüzgarına, İDO da ek seferleriyle katılıyor
19 Mayıs Bayram ve tatil rüzgarına, İDO da ek seferleriyle katılıyor

Bu yıl “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Salı gününe denk gelince, Bayram…


Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyyen sana yok,…

SON DAKİKA
Kartal'da Hava
PİYASALAR
Kartal’a Organik Pazar
Kartal’a Organik Pazar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün destek ve katkıları sonuncunda tezgâhlarını Kartal halkına açma hazırlığı içersinde olduğu, Kartal Belediyesi ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle hazırlık çalışmaları başlatılan “Organik Pazar’ın kurulma çalışmaları aksatılmadan devam ettiği bildirildi.

Sağlıklı Sebze Ve Meyveler Pazarlanacak

Organik Pazar, Kartal Meydanı üstünde bulunan ve bir süre önce yıktırılan Eczacıbaşı İlk Öğretim Okulu Bahçesi’nde hormonsuz sebze ve meyve bulunduracak tezgâhlarda özellikle hormonsuz ürünlerin satılacağını hatırlatan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz, “  Hormon oluşturan suni ve kimyasal gübrelerle yetiştirilen sebze ve meyvelerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilinmektedir. Özellikle normal şartlarda, koyun ve sığır gübresi verilerek yetiştirilen her çeşit sebze ve meyvenin tadı ve lezzeti tabii ki damak tadı vermektedir. Hormonlu sebze ve meyve tüketen erkeklerin memelerinde de aşırı büyümeler oluyor. Hormonlu gıdaların çeşitli hastalıklar oluşturduğu hiçbir zaman akıllardan çıkmamalıdır” dedi.

Öz: “ Kartal Belediyesi ile Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Organik Pazar’da ayrıca ev hanımlarımızın evlerinde ürettikleri el emeklerini bu pazarda satarak aile bütçelerine katkıda bulunacaklar. Kartal’da bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

Fethi Satıcı

26 Ekim 2009 · 8 yorum
etiketler: , , , ,
Bu habere 8 yorum yapılmış.
Gülnaz Bulut demiş ki:

Bilindiği gibi Şişli Feriköy’de yine Buğday Derneği’nin girişimi ve Pınar Organik Süt’ün katkılarıyla bir organik halk pazarı bulunmakta ve sadece cumartesi günleri açılmaktadır ki, bu da Kartl ile mesafesi ve toplu taşıma kullanımını tercih ettiğmiz düşünülürse bir hayli zahmetli görünmekteydi.Organik/ekolojik ürünlere ulaşmak bu denli zor olmamlı. Bu sebple Buğday Derneği ve Kartal Belediye’si işbirliği ile,açılması hedeflenen pazarı desteklemenin kendi sağlığımız,çocuklarımızın doğal beslenme hakları ve genel olarak çevre ve doğa duyarlılığımızın oluşması/gelişebilmesi açısından,önemli bir gereklilik olduğunu düşünüyorum,doğaya saygının insana saygıyı getirdiğini bilerek..

hakan paçal demiş ki:

organik pazarı sabırszlıkla bekliyorum.ne kadar zaman kaldı.bilgilendirin bizleri.

nihal demiş ki:

Doğaya ve insanlığa yapılması gereken en büyük yatırım.Organik pazarı Kartala getirenlere teşekkür ederiz.

sevgi öztürk demiş ki:

Bu güzel projenin en kısa zamanda gerçekleşmesini diler emeği geçenlere başarılar dilerim

Nuran demiş ki:

Kartal belediyesine bu imkanı bizlere sunduğu için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sabırsızlıkla kurulacağı günü bekliyorum.

gokhan aksel demiş ki:

cok olumlu bır calısma bu calısmada yer almak ıstıyoruz acaba dukkan olarakmı yoksa tezgah olarakmı kurulacak ve nasıl iştirak edebilecegiz ilgili arkadaslar bilgi verirse seviniriz

mustafa topaloğlu demiş ki:

Tebrikler başkan.Ben bir Buğday Derneği üyesi olarak sizi kutluyorum.Üç yıldan beri kangrene dönen Anadolu Yakası projesini uygulamaya koymakla Feriköy’e gelemeyenlere büyük bir kolaylık sağladınız.

alaaddin yılmazel demiş ki:

Kartal Belediye Başkanı Sayın Altınok’u canı gönülden kutluyorum.Kuruluşundan bugüne anadolu yakasından Şişli ye gidiyordum.Bundan böyle Kartal a gideceğim.Bu tür pazar yerlerinin yaygınlaştırılması halkımızın sağlığı için çok önem taşıyor.Başkana saygı ve selamlarımı sunar iyi çalışmalar dilerim.

Yorum yapİleti:

Seri ilanlar
YENİ SAYI
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Kartal Belediyesi Başarılı mı?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...
DİKKAT
ÇEKENLER
EN ÇOK
OKUNANLAR
SON
YORUMLAR
KARTAL HABER GAZETESİ ® +90 (216) 473 0 467
Cumhuriyet C. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal 34860 İSTANBUL
Anasayfa · RSS · İstatistikler · Bize Ulaşın · Tübilmer
Copyright © 2008 - 2015
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.