Uluslararası İyilik Ödülleri 2017 - Türkiye Diyanet Vakfı
Ahmet Şimşek Koleji
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Flaş, Flaş Flaş !, Genel, Politika » Ak Parti Kartal’da, Temurhan Yıldız’la yola devam dedi.
Ak Parti Kartal’da, Temurhan Yıldız’la yola devam dedi.
Ak Parti Kartal’da, Temurhan Yıldız’la yola devam dedi.

AK Parti Kartal İlçe 4. Olağan Kongresi yapıldı. Hasan Doğan Spor Kompleksinde yapılan kongrede İlçe Başkanı Av. Temurhan Yıldız yeniden İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yanı sıra, bazı vekillerin katılımıyla başladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kartal İlçe Kongresi’ne gönderdiği telgrafında, 5 seçim ve 2 halk oylamasını kazanarak, Türkiye’nin en büyük siyasi heraketi haline gelen AK Parti’nin bu başarısındaki en büyük payın, AK Parti teşkilatının olduğunun kaydetti.

AK Parti Kartal İlçe Kongresi, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yanı sıra, AK Parti İstanbul milletvekilleri Mustafa Ataş, Osman Boyraz, İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Mehmet Domaç, Ahmet Berat Çonkar ve İsmet Uçma ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Kartal Belediye Başkan Adayı ve işadamı Bekir Kılıç, Abdullah Bayram, Abubekir Taşyürek, Arif  Dağlar  ve AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman’ın da katılımıyla Kartal’daki Hasan Doğan Spor Kompleksi’nde başladı.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, kongreye gönderdiği telgrafında, kongrenin başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

 

12 Haziran seçimlerinde her iki seçmenden birinin oyunu alarak yüzde 50 oy oranıyla üçüncü kez millete hizmetkarlık vazifesi üstlendiklerini belirten Erdoğan, telgrafında, ”5 seçim ve 2 halk oylamasını kazanarak Türkiye’nin en büyük siyasi hareketi haline gelen AK Parti’nin bu başarısında en büyük pay AK Parti teşkilatınındır” ifadelerini kullandı.

Elde edilen başarının, milletten gördükleri takdir ve teveccühün, sorumluluklarını bir kat daha artırdığını vurgulayan Erdoğan, telgrafta, ”Üçüncü iktidar dönemimiz tıpkı önceki dönemler gibi daha fazla gayretle eser ürettiğimiz, milletimize çok daha fazla hizmet ürettiğimiz, Türkiye’yi daha da büyüttüğümüz ve güçlendirdiğimiz bir dönem olacaktır. Üçüncü iktidar dönemimiz AK Parti’nin ustalık dönemidir” değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Erdoğan, AK Parti’yi kurdukları 14 Ağustos’ta sahip oldukları aynı enerji ve heyecana, hatta çok daha fazlasına sahip olduklarını belirttiği telgrafta, yılmadan, yorulmadan, rehavete kapılmadan, gurur ve kibri yanlarına yaklaştırmadan millete hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti.

 

Bağış, ”Allah CHP’yi Ana Muhalefetten, Kılıçdaroğlu’nu da CHP’nin başından eksik etmesin.

 

AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı Kongresinde konuşan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış:  ”Şimdi CHP kendi içerisinde genel başkan totosu oynuyormuş. Onlara bir tavsiyemiz var; isterlerse iddia kuponlarına da yazdırsınlar”

 

 ”Bizim bir hedefimiz var. Başbakanımız önderliğinde Türkiye’yi dünyanın en güçlü on ülkesinden biri yapmak ve bunun için ihtiyaç duyduğumuz kudret de damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur”

 

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, CHP’deki kongre tartışmalarına değinerek, ”Şimdi CHP kendi içerisinde genel başkan totosu oynuyormuş. Onlara bir tavsiyemiz var; isterlerse iddia kuponlarına da yazdırsınlar” dedi.
Bağış, AK Parti Kartal İlçe 4. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, 2014 ve 2015 seçimleri için hazırlıklarını çok iyi yapmaları gerektiğini bildiklerini ve yaptıklarını, Ana Muhalefet Partisinin ise iki kongre birden yapacağını ilan ettiğini söyledi.
Milletin vicdanında yargılanarak müebbet muhalefete mahkum olmuş bir partiden farklı bir şey beklenemeyeceğini kaydeden Bağış, ”Biz Sayın Baykal’ın muhalefeti karşısında ‘En büyük şansımız bu‘ diyorduk. Ya değişirse diye endişe ediyorduk. Allah daha iyisini verdi. Şimdi bir çakma Gandhi ile uğraşıyoruz. Şimdi CHP kendi içerisinde genel başkan totosu oynuyormuş. Onlara bir tavsiyemiz var; isterlerse iddia kuponlarına da yazdırsınlar” diye konuştu.
Ana Muhalefet Partisinin, ülkenin bu kadar meselesi varken, Türkiye’de toplumu kaynaştırmak, daha aydınlık yarınlara kavuşmak için çabalamak varken, birbirlerine düştüklerini söyleyen Egemen Bağış, ”Allah CHP’yi Ana Muhalefetten, Kılıçdaroğlu’nu da CHP’nin başından eksik etmesin. Biz memnunuz’‘ dedi.

    -Gizli gündem iddiaları-

Bakan Bağış, son dönemlerde yine gizli gündem iddialarını ortaya atmaya kalktıklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Onlar yıllarca ‘Atam izindeyiz’ derken, bunu izne çıkmak olarak algıladılar ama AK Parti Atatürk’ün hedeflerini yerine getirmek için durmadan çalışan bir partidir. Bizim bir hedefimiz var. Başbakanımız önderliğinde Türkiye’yi dünyanın en güçlü on ülkesinden biri yapmak ve bunun için ihtiyaç duyduğumuz kudret de damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.”
Her şeyin inançla başladığını ve gençlerinin, inançlı olmasına dahi tahammül edilemediğini kaydeden Bağış, insanların kendi değerleriyle barışık olmasından rahatsız olanların, millet ve devlet arasına yıllarca duvarlar ördüklerini ifade etti.
Mehmet Akif Ersoy’un, ‘‘Şarka bakmaz garbı bilmez ilimden yok payesi/Bir kızarmaz yüz bir yaşarmaz göz bütün sermayesi” dizelerinden alıntı yapan Egemen Bağış, ”Kimden bahsettiği o kadar net anlaşılıyor ki” dedi.

Babuşçu, Bu salonu dolduramayan Kartal teşkilatı muhasebesini iyi yapsın!

 

Kongrede konuşma için kürsüye gelen Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, salonun boş kısımlarını göstererek, “Bu salon tıklım tıklım dolmalıydı. Kartal İlçe teşkilatı yarından itibaren iyi bir muhasebe yapmalıdır. 2009 yerel seçimlerinde yol kazasına uğrayan Kartal Belediyesini kaybetmenin verdiği hırsla daha bir şevkle çalışma içinde olması gereken Ak Parti Kartal İlçe teşkilatı hesabını gözden geçirmeli. Yarından itibaren iyi muhasebe yapmalılar” şeklinde adeta fırça attı.

Daha sonra salonda hazırlanan seçim sandıklarında oy kullanma işlemi yapıldı. Tek liste halinde yapılan oylama sonucunda Av. Temurhan Yıldız’ın listesi seçilerek tekrar görev aldı.

 

Kartal İlçesi 4. Olağan Kongresi İlçe Asil ve Yedek Yönetim Kurulu ve İl Asil ve Yedek Delege Listesi

 

İLÇE BAŞKANI: TEMURHAN YILDIZ

İLÇE YÖNETİM KURULU ( ASİL )

 1. HALİL ODABAŞI
 2. ŞABAN TAMER
 3. GÖKHAN FINDIK
 4. AHMET KARAKIŞ
 5. SİBEL ÇEBİ
 6. ERDAL GÜNDÜZ
 7. TEMEL YAZ
 8. AHMET ERCAN
 9. ZEKERİYA DURANOĞLU
 10. ONUR İNCEHASAN
 11. AYKUT EMRAH POLAT
 12. MUHAMMER BEKTAŞ
 13. FATİME YOLCU
 14. ZAFER BÜLENT GÜMÜŞ
 15. AYDIN YAVUZ
 16. FATMA ÖZTÜRK
 17. ERDAL DEMİRHAN
 18. BİLAL HABEŞİ YAYLA
 19. AYŞE YILMAZ
 20. FATİH AKYILDIZ
 21. FİKRET POLAT
 22. ZEHRA BOZKURT
 23. MUHAMMED MEHDİ AKMAN
 24. SALİH KOÇ
 25. AHMET ŞAHİN
 26. ZEYNEP TEMİZEL
 27. H. KUBİLAY VATANDAŞ
 28. YÜKSEL GÜLHAN
 29. MUHİTTİN KAHVECİ

 

İLÇE YÖNETİM KURULU ( YEDEK )

1. LEVEND ÇAYLI

2. OSMAN VARLIBAŞ

3. HASAN ÇETİNKAYA

4. YUSUF ERKUŞTAN

5. FIRAT POLAT ZORBA

6. ZEHRA ŞENAY GÜLTEPE

7. ÖMER SAVDIÇ

8. HASAN BASRİ BAYRAM

9. MEHMET YÜCEL

10. BAYRAM YILMAZ

11. ASİYE YAZICI

12. OLCAY KARAOT

13. ÖMER KOÇ

14. RECAİ KÜÇÜK

15. CEMİL YILDIZ

16. DİLEK KAN

17. ZEYNULLAH ATILGAN

18. CEMAL DURMAZ

19. ABDULLAH KÖKSAL

20. ŞÜKRAN BAŞOCAK

21. SERDAR HABERDAR

22. OKTAY KÖSE

23. GÜLSÜME ERCAN

24. RECEP TAŞÇI

25. FERDİ ZENGİN

26. AHMET ER

27. İBRAHİM KARS

28. AYDIN GÜLAÇTI

29. NAZMİYE TAŞKENT

30. HURİYE ÇOLAK

 

İL DELEGESİ ( ASİL )

 1. TEMURHAN YILDIZ
 2. HÜSNA BALCI
 3. UĞUR UYHAN
 4. EYÜP ÖZSOY
 5. MEHMET SEKMEN
 6. MUHARREM KARSLI
 7. HASAN ALTUNTAŞ
 8. ARİF DAĞLAR
 9. BEHİYE EKER ALBAYRAK
 10. ADNAN BAŞDEMİR
 11. FAHRİ CENGİZ KALYONCU
 12. MEHDİ RESUL KAYA
 13. TEMEL YAZ
 14. MUHAMMED MEHDİ AKMAN
 15. ONUR İNCEHASAN
 16. ABDULLAH BAYRAM
 17. BİLAL ASLAN
 18. ADNAN İNANÇ

 

İL DELEGESİ ( YEDEK )

 1. İSA ARSOY
 2. TARİF KARAKOÇ
 3. ERDAL DEMİRHAN
 4. HALİL ODABAŞI
 5. YÜKSEL GÜLHAN
 6. MUHAMMER BEKTAŞ
 7. AHMET KARAKIŞ
 8. FİKRET POLAT
 9. GÖKHAN FINDIK
Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 05 Şubat 2012 Pazar 00:39   ·   💬 7 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Ak Parti Kartal’da, Temurhan Yıldız’la yola devam dedi.” için 7 cevap

 1. yunuslu dedi ki:

  kartala hayırlı olsun,inşallahyeni yönetim aklını başına alırda kartalı geri alırız,yoksa kartal bitiyor.

 2. sunay sun dedi ki:

  birkaç isim dışında yönetimde yine agresif,iletişim sorunu olan ve kibirli insanlar dolmuş.eski yönetmden ne farkı varki ? bu yönetim sanki kartal ak partiyi batırmak için kurulmuş.ne diyelim kendileri bilir bir de kartallılar.

 3. AHMET dedi ki:

  evet sevgili okurlar görüntüde kongre güzel geçti demek için çok neden var.
  ilçe bşk seçilen sn. timurhan beye il son sansı vermiştir. taban ın çoğunluğunun küskünlüğü bu listeden kaynaklanıyordu liste biraz daha allanıp pullanmış tekrar delegelerin önüne konulmuş .il bşk aziz beyin fırçası aslında kartalda sorunun ne olduğunu açıkça gösteriyor bu kırgınlığın bir an önce çözülmesi için yeni seçilen yönetime çok iş düşüyor seçim çalışması na başlamadan önce bu sorun çözülmeli ve seçim çalışmasına öyle başlanmalıdır diye düşünüyorum.delegelerden onay alabilirsiniz il başkanlığından onay alabilirsiniz ama önemli olan kartal ak partili vatandaşlardan ve kartal halkından onay almanız gerek 2014 de seçim kazanmak için :ilçe yönetimi ile kartal ak partili seçmenle aranızda pozitif bir elektrik yaratmanız şart.bunu yaratırsanız belediye başkan adayı kim olursa olsun 2009 daki gibi olmayacağı kesin olur inşyeni seçilen ilçe yönetimi bu sorunları dikkate alır. şimdiden başarılar diyoruz. son olarak şu unutulmamalıdırki dağın arkasını görme yeteneğine sahip değilseniz dağı geçme şansınız o kadar azalır önemli olan dağı aştıktan sonra görmek değil aşmak için neyi görmen gerektiğini anlama yeteneğne sahip olamn gerek başarı arkasından gelir. yeni yönetime başarılar dilerim.

 4. AHMET dedi ki:

  evet sevgili okurlar görüntüde kongre güzel geçti demek için çok neden var.
  ilçe bşk seçilen sn. timurhan beye il son sansı vermiştir. taban ın çoğunluğunun küskünlüğü bu listeden kaynaklanıyordu liste biraz daha allanıp pullanmış tekrar delegelerin önüne konulmuş .il bşk aziz beyin fırçası aslında kartalda sorunun ne olduğunu açıkça gösteriyor bu kırgınlığın bir an önce çözülmesi için yeni seçilen yönetime çok iş düşüyor seçim çalışması na başlamadan önce bu sorun çözülmeli ve seçim çalışmasına öyle başlanmalıdır diye düşünüyorum.delegelerden onay alabilirsiniz il başkanlığından onay alabilirsiniz ama önemli olan kartal ak partili vatandaşlardan ve kartal halkından onay almanız gerek 2014 de seçim kazanmak için :ilçe yönetimi ile kartal ak partili seçmenle aranızda pozitif bir elektrik yaratmanız şart.bunu yaratırsanız belediye başkan adayı kim olursa olsun 2009 daki gibi olmayacağı kesin olur inşyeni seçilen ilçe yönetimi bu sorunları dikkate alır. şimdiden başarılar diyoruz. son olarak şu unutulmamalıdırki dağın arkasını görme yeteneğine sahip değilseniz dağı geçme şansınız o kadar azalır önemli olan dağı aştıktan sonra görmek değil aşmak için neyi görmen gerektiğini anlama yeteneğne sahip olamn gerek başarı arkasından gelir. yeni yönetime başarılar dilerim….

 5. AHMET dedi ki:

  sayın il başkanı aziz beyin ilçe başkanı timurhan beyi bu salon neden boş diyerek fırçalaması tribündeki partileleri çoşturdu .işte aslında sorunun asıl nedeni bı atılan ve duyulan kızgınlığa tribündeki partililerde evet başkan böyle olmamalı aslında biz biliyoruz nedne böyle ama bize sormadınız sorsaydınız söylerdik der misali bir cevap tı bı alkış .artık kartala son şans verildi ya tarih yazın yada tarih olun dendi. yeni seçilen yönetime şimdiden başarılar ama,anlaşınal oki kırgınlıklar bitmiş değil mehmet sekmen gibi bir tecrübeyi neden kızdırıp bu kongrede olmasını sağlayamadılar bunuda söylemek ve açıklamak gerek yineden şimdiden yeni seçilen yönetime başarılar dilerim.

 6. cezmi dedi ki:

  KARTAL BU KADROYLA AKP DE DEPREM YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR.BI BAKIN KENDİNİZE VE TOPARLANIN TEŞKİLAT BAŞBAKANA YAKIŞIR ŞEKİLDE HAREKET EDİYORMUSUNUZ.AYIP YAZIK GÜNAH..

 7. selman dedi ki:

  DURMAK YOK YOLA DEVAM ESENTEPE MAHALLESİ TEŞKİLATI OLARAK BAŞKAN TEMURHAN YILDIZ’IN ARKASINDAYIZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdoğanlar Bina-Site Yönetim
Vadistanbul

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Kartal Belediyesi Başarılı mı?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PUAN DURUMU

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Sancaktepe Bld. (S) 36 20 12 4 52 22 +30 72 2017-18 2. Lig
2 Altay (P, Y) 36 17 13 6 67 41 +26 64[a] Play-off
3 Ankara Demirspor 36 17 13 6 54 35 +19 64[a]
4 Kocaelispor 36 16 13 7 55 35 +20 61
5 Çorum Bld. 36 16 10 10 46 29 +17 58
6 Gölcükspor 36 15 11 10 48 41 +7 56
7 Kızılcabölükspor 36 13 13 10 42 37 +5 52
8 Van Bş. Bld. 36 12 12 12 36 42 −6 48[b]
9 24 Erzincanspor 36 12 12 12 42 36 +6 48[b]
10 Bayburt GÖİ 36 12 11 13 41 41 0 47
11 Kozan Bld. 36 11 12 13 41 44 −3 45[c]
12 Erzin Bld. 36 12 9 15 43 53 −10 45[c]
13 Cizrespor 36 10 12 14 32 43 −11 42
14 Karacabey Birlikspor 36 10 10 16 59 61 −2 40
15 Tekirdağspor 36 9 12 15 32 47 −15 39[d]
16 Kartalspor (D) 36 11 6 19 33 47 −14 39[d] 2017-18 BAL
17 Beylerbeyi (D) 36 9 11 16 46 57 −11 38
18 Kütahyaspor (D) 36 8 11 17 38 63 −25 35
19 Manavgatspor (D) 36 4 13 19 27 60 −33 25

BAĞLANTILAR