Hamamözü Termal Otel - Çorum Kaplıca

19 Mayıs Bayram ve tatil rüzgarına, İDO da ek seferleriyle katılıyor
19 Mayıs Bayram ve tatil rüzgarına, İDO da ek seferleriyle katılıyor

Bu yıl “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Salı gününe denk gelince, Bayram…


Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyyen sana yok,…

SON DAKİKA
Kartal'da Hava
PİYASALAR
Erdoğan, Kartal’ın il olacağını işaret etti
Erdoğan, Kartal’ın il olacağını işaret etti

Kartal meydanından bir ilçe halkını değilde, vilayet halkını selamladığını dile getiren Başbakan Erdoğan, İstanbul’da kurulacak iki yeni şehirden birinin Kartal olacağını açıkça ifade etmiş oldu.

Başbakan Erdoğan: Bu CHP, camileri ahıra çeviren zihniyettir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kartal mitinginde yaptığı konuşmada CHP’nin zihniyetinin camileri ahıra çeviren zihniyet olduğunu savundu.

12 Haziran’da milletin CHP’ye gereken cevabı vermesini isteyen Erdoğan, “Kalkıyorlar yeri geliyor bakıyorsun imam hatibi savunuyor, biraz dürüst ol be! Başörtülü kızların üniversiteye girmesi olayında neden MHP ile beraber ortak hareket etmiştik onu engellediniz, biz el ele vereceğiz, siz bize güç verin yeni anayasa, temel hak özgürlüklerle, 12 Haziran’dan sonra bunların hepsini çözelim.” ifadelerini kullandı.


Başbakan Erdoğan, İstanbul’daki mitinglerini Kartal’da tamamladı.

Kartal Meydanı’nda halka seslenen Erdoğan, İsmet İnönü üzerinden CHP’ye yüklendi. İnönü’nün ezanı Türkçe’leştirdiğini dile getiren Erdoğan, “İnönü ezanı Türkçeleştirdi Menderes aslına döndürdü, aslına döndürdüğü için bay Kemal çıkmış ‘Ezan okunuyorsa CHP sayesinde okunuyor’ diyor. 12 Haziran’da gelin bunlara gümbür gümbür gereken cevabı verelim.

Bu CHP camileri ahıra çeviren zihniyettir. Kalkıyorlar yeri geliyor bakıyorsun imam hatibi savunuyor. Biraz dürüst ol be! Başörtülü kızların üniversiteye girmesi olayında neden MHP ile beraber ortak hareket etmiştik, onu engellediniz? Biz el ele vereceğiz, siz bize güç verin yeni anayasa, temel hak ve özgürlüklerle, 12 Haziran’dan sonra bunların hepsini çözelim. Bu kararı siz vereceksiniz, ben Kartal’ı böyle görünce inanıyorum ki 12 Haziran’da sandıklar gümbür gümbür AK Parti diyecek.” şeklinde konuştu.
Kılıçadaroğlu’nun bir televizyon programında YÖK’ü kaldıracağı yönünde vaatte bulunmasını hatırlatan Erdoğan, “Geçenlerde bir televizyon programına çıktı ‘YÖK’ü kaldıracağım’ diyor 30 dakika sonra ‘bedelli askerlikten gelecek parayı YÖK’e aktaracağım’ diyor.

Hani YÖK’ü kaldırıyordun ? kaldırılan şeye para nasıl aktarılır? YÖK’ün Anayasa ile ilgili olduğunu bilmiyor, biz Anayasa ile ilgili neler yaptığımızı ortaya koyduk 26 maddelik paketi çıkarttık ve milletim sana gümbür gümbür yüzde 58’le gereken cevabı verdi.” diye konuştu.
Eğitimde, sağlıkta yaptıklarını anlatan Erdoğan, kara tahta döneminin artık sona erdiğini akıllı tahtalarla okulların yeni bir döneme geçtiğini belirtti.

İstanbul CİHAN

30 Mayıs 2011 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

Seri ilanlar
YENİ SAYI
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Kartal Belediyesi Başarılı mı?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...
KARTAL HABER GAZETESİ ® +90 (216) 473 0 467
Cumhuriyet C. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal 34860 İSTANBUL
Anasayfa · RSS · İstatistikler · Bize Ulaşın · Tübilmer
Copyright © 2008 - 2015
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.